Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Manastirliu: 368,000 vaksina falas kundër gripit sezonal

Manastirliu: 368,000 vaksina falas kundër gripit sezonal

Qeveria do të shpërndajë 368 mijë vaksina falas kundër gripit. Kjo është deklarata e lëshuar nga ana ana e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ministrja thekson gjithashtu se në të gjitha qendrat shëndetësore janë mundësuar 368, 000 vaksina falas kundër gripit.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” Manastirliu shkruan se ekspertët e vaksinimit kanë realizuar me profesionalizëm procesin e një vaksinimi të sigurt duke mbrojtur në këtë mënyrë stafet mjekësore , të moshuarit dhe grupet më të rrezikuara me vaksinat falas kundër gripit sezonal.

"Mirënjohëse për punën e palodhur të vaksinatoreve dhe ekspertëve të vaksinimit që po i përgjigjen me profesionalizëm e përkushtim qytetarëve, duke garantuar një proces vaksinimi të sigurt dhe efikas kundër gripit, në të gjithë qendrat shëndetësore në vend, në zbatim të strategjisë së Vjeshtë-Dimrit Mbrojmë stafet mjekësore, të moshuarit dhe grupet më të rrezikuara me vaksinat falas kundër gripit sezonal", shkruan Manastirliu në rrjetet sociale.

Për ccështjen e vaksinës së gripit ka pasur debate në lidhje me faktin se akoma nuk ishin shpërndarë, por sipas këtij statusi, ministrja pretendon të kundërtën, duke bërë të ditur se vaksinimi ka nisur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore