Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Largohen stuhitë dhe reshjet? Çfarë do të ndodhë me motin javën e ardhshme

Largohen stuhitë dhe reshjet? Çfarë do të ndodhë me

Java e ardhshme do të sjellë temperatura të qëndrueshme në të gjithë territorin, duke lënë pas ditët me shi dhe furtunë që mbizotëruan mbi vendin tonë gjatë javës që lamë pas.

Sipas SHMU java që pritet të hyjë do të karakterizohet nga qarkullimi i masave relativisht të paqendrueshme. Në zonat malore e kryesisht në juglindje të vendit do të ketë mot me zhvillime vranësirash që do të pasohen nga reshjet e shiut e shtrëngatat veçanërisht në mesditë e pasdite. Pjesa bregdetare parashikohet të ketë mot të kthjellët. Të enjten e të premten do të mbizotërojnë orët me diell.

Temperaturat do të pësojnë rritje kryesisht në mesditë.

Era do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet juglindje-veriperëndim pasuar me valëzim të forcës 2 dhe 3 ballë.

Largohen stuhitë dhe reshjet? Çfarë do të ndodhë me

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore