Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

E kanë përdorur një pjesë e mirë e shqiptarëve/ OBSH miraton përdorimin e vaksinës kineze "Sinovac"

E kanë përdorur një pjesë e mirë e shqiptarëve/

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka miratuar përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit.

Njoftimi është bërë nga vetë OBSH, ku ditën e sotme ka dhënë aprovimin për vaksinën kineze, me të cilën janë vaksinuar një pjesë e mirë e shqiptarëve.

“OBSH miraton sot vaksinën Sinovac për përdorim emergjent, duke i dhënë vendeve apo komuniteteve të ndryshme sigurinë që i duhet për të vazhduar me vaksinimin.

Vaksina prodhohet nga kompania farmaceutike Sinovac me bazë në Pekin,” thuhet në njoftim.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore