Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Kush shkel orën policore i hiqet patenta 1 muaj, ka edhe gjobë

Kush shkel orën policore i hiqet patenta 1 muaj, ka edhe gjobë

Pas lehtësimit të masave antiCovid, është tërhequr edhe penaliteti 3 vite bllokim patente dhe mjeti për mosrespektim të orës policore.

Sipas ndryshimeve në aktin normativ të mars 2020 tani kush nuk respekton orën policore do të ndëshkohet me pezullim patente 1 muaj si dhe masë shtesë gjobë.

Report TV mëson se vetëm në Tiranë per periudhën mars 2020 deri në mars 2021 janë 160 ankime në gjykatën administrative për patenta të bllokuara në Tiranë me masën 3 vite.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore