Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Kur mbërrin vaksina? Manastirliu flet për kohën: Ka efekt edhe mbi variantin e ri të Covid-19

Kur mbërrin vaksina? Manastirliu flet për kohën: Ka efekt edhe

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh sot se vaksina anti-Covid arrin që të ketë efekt edhe mbi variantin e ri të koronavirusit që është zbuluar në Britaninë e Madhe. Ndërkohë, që shtoi se po punohet për të siguruar sa më shpejt vaksinën dhe se janë përcaktuar grupet prioritare.

Po punojmë për të pasur sa më shpejt vaksinën, arrin që të ketë efekte edhe mbi variantin e tij të këtij virusi, por u mbetet studimeve. Por armët që na kanë mbrojtur gjatë këtyre muajve do të vijojnë, maska, distanca, higjiena.

Festimi këtë vit duhet të jetë me familjen ngushtë. Janë përcaktuar grupet prioritare, ku do të fillohet me punonjësit e shëndetësisë, më pas në grupet e moshës mbi 75-vjeç, mbi 65 me sëmundje kronike dhe punonjësit e shërbimeve kritike” tha ajo.

Ministrja shtoi se vaksina e Covid nw vendin tonw pritet tw jetw nw muajin e parw tw vitit 2020. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore