Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Kini kujdes nga termometrat me infrared/ Studimi: Nuk janë aspak të sigurtë, gënjejnë njerëzit

Kini kujdes nga termometrat me infrared/ Studimi: Nuk janë aspak të

Termometrat infrared pa kontakt kanë qenë të kudondodhur në vendet e punës, restorantet si një mjet kontrolli për Covid-19, por një test i MailOnline ka zbuluar se ata nuk tregojnë të duhurën.

Ky njoftim mbështet paralajmërimet nga dy ekspertë kryesorë të cilët thanë se nuk janë të sakta, e shpesh të pasigurta. Në një pjesë të opinionit të botuar dje, Dr. William Wright në Universitetin Johns Hopkins dhe Dr. Philip Mackowiak, profesor i Mjekësisë në Universitetin e Maryland, shtuan se skanuesit infra të kuq 'i japin njerëzve një ndjenjë të rremë sigurie'.

MailOnline testoi saktësinë e shtatë termometrave të disponueshëm në treg dhe mori për të njëjtin person të shëndetshëm shifra të ndryshme nga 36.2 ° C deri në 37.6 ° C, me leximet infra të kuqe që ndryshojnë më shumë nga ato të termometrit me zhivë, i cili mendohet të jetë më e besueshme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore