Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Kapriçot e motit, priten shtrëngata në këto qarqe

Kapriçot e motit, priten shtrëngata në këto qarqe

Instituti i Gjeoshkencave, Ujit, Energjisë dhe Mjedisit ka njoftuar në lidhje me situatën në vend.

Sipas IGJEUM, sot pasdite priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Dibër. Ndërsa nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër më e mundshme në terrenet malore.

Njoftimi i Institutit të Gjeoshkencave

ZJARRET NË PYJE

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 19) dhe nesër (e enjte, dt. 20) pritet nivel “I MODERUAR’’ rreziku në qarqet Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Fier dhe nivel “I ULËT’’ në qarqet e tjera (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Në qarqet Berat dhe Gjirokastër pritet nivel rreziku “I MODERUAR’’ në zona të lokalizuara, konkretisht: Berat (Qendër) dhe Gjirokastër (Lindje dhe Perëndim).
Rreziku pritet të jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme.

PARASHIKIMI METEO

RESHJET
Sot pasdite (e mërkurë, dt. 19) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Dibër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore.
Nesër (e enjte, dt. 20) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte, dt. 20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 22 / 29°C
në vendet e ulëta: 19 / 30°C
në vendet malore: 12 / 27°C

ERA
Sot pasdite (e mërkurë, dt. 19) dhe nesër (e enjte, dt. 20) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore