Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Ja pse nuk duhet të flini në një shtrat me partnerin tuaj

Ja pse nuk duhet të flini në një shtrat me partnerin tuaj

Mosfjetja në një shtrat me partnerin ose partneren nuk janë një shenjë e grindjeve martesore. Ato janë çelësi për një shëndet më të mirë dhe një marrëdhënie më të lumtur.

Kështu thotë studimi më i fundit, i cili tregoi se një në gjashtë çifte janë të destinuar për të fjetur larg njëri-tjetrit. Kjo ndodh pasi ata duan të bëjnë gjumë të rehatshëm.

Ndërsa një analizë e vitit 2016 e studimeve të mëparshme nga Universiteti Mjekësor Paracelsus, në Gjermani, tregoi se problemet e gjumit dhe problemet e marrëdhënieve kanë tendencë të ndodhin njëkohësisht.

“Gjumi i dobët ndikon në performancën tuaj, marrëdhëniet, rrit rrezikun tuaj nga aksidentet dhe në afat të gjatë, shoqërohet me një rritje të peshës, diabetit të tipit 2 dhe depresionit”, ka theksuar dr. Stanley.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore