Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Ikën moti i mirë me diell, fundjava sjell vranësira e reshje shiu

Ikën moti i mirë me diell, fundjava sjell vranësira e reshje shiu

Prej ditësh, vendi ka qenë nën ndikimin e kushteve të mira atmosferike, duke na dhuruar plot ditë të ngrohta me diell. Por duket se kjo fundjavë do të sjellë vransira dhe reshje shiu.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë do të nisë me mot të vranët e reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Gjatë ditës gradualisht vranësirat do të përçahen duke i lënë vendin kthjellimeve, por reshjet e shiut do të mbeten prezente të herëpashershme me intensitet të ulët të karakterit lokal deri në orët e pasdites dhe më pas ndërpriten.

Në lartësinë mbi 800 metra ne veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 1100 metra në juglindje priten reshje të dobëta bore.

Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira këto më të përqendruara përgjatë relieveve malore. Në jug-juglindje vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu në orët e pasdites. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore