Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

IGJEUM: Ulet rreziku i përmbytjeve, ja moti për sot dhe nesër

IGJEUM: Ulet rreziku i përmbytjeve, ja moti për sot dhe nesër

IGJEUM ka bërë një parashikim të situatës në vend për sot dhe nesër. Sipas llogaritjeve të IGJEUM, sot dt. 14 Shkurt 2021 pritet të ulet rreziku i përmbytjeve në basenet e lumenjve, Drin dhe Buna.

Si pasojë e uljes së ndjeshme të temperaturave në zonat e sipërme të këtyre baseneve lumorë, pritet që të ulen prurjet, në zonën e Nën Shkodrës edhe zonave afër Liqenit të Shkodrës. Në lumenjtë e tjerë në gjithë territorin, pritet ulje e prurjeve dhe nuk pritet rrezik nga përmbytjet.

RESHJET

Sot pasdite (e diel, dt. 14) dhe nesër (e hënë, dt. 15) priten reshje të dobëta lokale në të gjithë vendin. Reshjet do të jenë kryesisht në formën e dëborës. 

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt. 15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 0 / 7 °C; në vendet e ulëta: -3 / 6 °C; në vendet malore: -15 / -2 °C.

ERA

Sot pasdite ( e diel, dt. 14) dhe nesër ( e hënë, dt. 15) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet dhe në veri të vendit deri e fortë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore