Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

I prekur nga koronavirusi, mjeku i spitalit “Shefqet Ndroqi” shtrohet në Reanimacion

I prekur nga koronavirusi, mjeku i spitalit “Shefqet Ndroqi”

Rëndohet bilanci i mjekëve të prekur me COVID-19. Burime për Report Tv bëjnë me dije se mjeku Alban Hatibi është konfirmuar pozitiv 5 ditë më parë, por gjendja e tij është përkeqësuar e për pasojë është shtruar te spitali COVID 2.

Referuar të njëjtave burime, mjeku reanimator është në gjendje jo të rëndë, ku po trajtohet me oksigjen.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar.
Në 24 orët e fundit, janë kryer 510 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 120 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 57 raste në Tiranë, 15 në Durrës, 8 në Kavajë, 7 në Krujë, 6 në Elbasan, 5 në Korçë, nga 4 raste në Kurbin, Pogradec, nga 3 raste në Lushnje, Tropojë, nga 2 raste në Shkodër, Tepelenë, nga 1 rast në Vlorë, Divjakë, Belsh, Prrenjas.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore