Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Sulmi i hakerave në Shqipëri/ AKSHI del me njoftimin e rëndësishëm: Prej orës 14:00 do të...

Sulmi i hakerave në Shqipëri/ AKSHI del me njoftimin e

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informimit (AKSHI) ka njoftuar ditën e sotme se prej orës 14:00 do të kryejë një operacion mbrojtjeje në sistemin e faqeve online si dhe të institucioneve shtetërore.

AKSHI shton se për shkak të këtij operacioni, që vjen si nevojë pas sulmit kibernetitk, qytetarët do të hasin vështirësi në eksesin e këtyre shërbimeve. Operacioni do të zgjasë deri në orën 23:59.

Njoftimi i AKSHI:

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit u bën me dije qytetarëve shqiptarë se sot në orën 14:00 deri në 23:59 do të kryejë një operacion mirëmbajtje të sistemeve dhe faqeve zyrtare të institucioneve publike.

Kjo ndërhyrje në vazhdën e përballjes me pasojat e sulmit kibernetik, do t’i shërbejë përmirësimit të mëtejshëm në dhënien e shërbimeve publike online. Kërkojmë mirëkuptimin e të gjithëve nëse gjatë ditës së sotme mund të hasni vështirësi në aksesin e çdo faqeje publike.

Faleminderit!

Sulmi i hakerave në Shqipëri/ AKSHI del me njoftimin e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore