Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Humbi babain dhe xhaxhain nga Covidi, shqiptari teston vaksinën kundër koronavirusit: Nëna aktualisht...

Humbi babain dhe xhaxhain nga Covidi, shqiptari teston vaksinën kundër

Imer Shehu nga Kosova, është një nga 10 000 vullnetarët që i është nënshtruar sot testit kundër Covid – 19 në Britaninë e Madhe.

Në një intervistë për Deutsche ëelle (dë.shqip) , Shehu thotë se motivi që e shtyu të behet pjesë e këtij eksperimenti është babai dhe xhaxhai i tij që ndërruan jetë nga koronavirusi përpara disa muajsh.

“Të dy kanë qënë në gjendje fizike shumë të mirë. Sot që po flas me ju nëna është duke luftuar me jetën. Kështu është shumë e vështirë që të shohësh prindërit e tu, që njeri të vdesë dhe tjetri të luftojë me jetën. Ky ka qënë momenti që vendosa të bëj diçka për këtë virus që po na merr jetën qindra – mijëra njerëzve çdo ditë.” – shprehet Shehu.

Humbi babain dhe xhaxhain nga Covidi, shqiptari teston vaksinën kundër

Më tej ai shton se sot "që po flas me ju nëna është duke luftuar me jetën".

Imer Shehu se bashku me vullnetaret e tjere do të jetë në monitorim të vazhdueshëm nga mjekë nga Anglia, Suedia dhe Amerika për të parë ecurine dhe efektivitetin e vaksisës kundër koronavirusit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore