Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Gati për plazh? "Çmenden" temperaturat në fundjavë, ja si parashikohet të jetë moti

Gati për plazh? "Çmenden" temperaturat në

Moti për fundjavë pritet të jetë nën ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike, sipas parashikimit nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Dita e shtunë parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve relativisht të qëndrueshme atmosferike dhe alternime vranësirash kalimtare mesatare dhe hera-herës deri të dendura.

Në fundjavë pritet edhe rritje temperaturash kjo dhe për shkak të masave ajrore të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Duke nisur nga dita e dielë vendi do të ndikohet përsëri nga kushte të paqëndrueshme, ku prej orëve të mesditës do të ketë shtim vranësirash deri të dendura.

Vranësirat do të shoqërohet me reshje shiu me intensitet të ulët ndërsa në relievet kodrinore – malore reshjet e shiut në periudha afatshkurtra në formën e rrebesheve dhe shtrëngatave. Në momentin e rrebesheve dhe shtrëngatave parashikohen edhe shkarkesa të forta elektrike dhe lokalisht breshër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore