Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Fundjave me reshje të dendura shiu/ IGJEUM paralajmëron për rrëshqitje dheu e përmbytje

Fundjave me reshje të dendura shiu/ IGJEUM paralajmëron për

Sikurse ishte paralajmëruar, që nga e dita e nesërme vendi do të përfshihet nga kushte shumë të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin një prezencë të shtuar të reshjeve të shiut.

Sipas Institutit të Gjeoshkencës, moti i keq do të jetë prezent në vend deri më 26 janar, ndërsa reshjet do të jenë më të përqendruara në veri dhe jug të territorit.

Këto reshje do të sjellin rritje të prurjeve dhe niveleve në Lumenjtë Drin-Buna, Liqenin e Shkodrës dhe Lumin Vjosa.

 Në pjesët e sipërme të këtyre baseneve lumorë, mund të ketë vërshime të shpejta të përrenjve dhe lumenjve më të vegjël të shoqëruara edhe me rrëshqitje të dherave, kryesisht në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore