Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Frikë nga prenotimet? Agjencitë turistike: Shqiptarët vendosin në momentin e fundit

Frikë nga prenotimet? Agjencitë turistike: Shqiptarët vendosin

Mijëra prenotime për udhëtime një vit më parë u anuluan si pasojë e Covi-19.

Humbjet ishin të mëdha për qytetarët dhe për agjencitë turistike gjithashtu.

Edhe pse tashmë duket se lëvizja po lehtësohet sërish shqiptarët kanë frikë të bëjnë prenotime. Edhe ata që guxojnë të udhëtojnë e vendosin në momentin e fundit.

Edhe pse humbjet janë të mëdha, përsëri agjencitë turistike ndjehen të lehtësuara që po nisin lëvizjet, edhe pse të pakta.

Në gjithë këtë situatë të pazakontë, pozitiv është fakti që shqiptarët patën mundësi të njohin vendin e tyre dhe të eksplorojnë Shqipërinë. / Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore