Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Fluks në urgjencën e pediatrisë/ Qendrat shëndetësore janë pushim në fundjavë ndaj prindërit i drejtohen QSUT

Fluks në urgjencën e pediatrisë/ Qendrat shëndetësore

E diela si ditë pushimi për stafin mjekësor në qendrat shëndetësore të cilat kyçin dyert nëpër lagje, sjell fluks të shtuar prindërish në urgjencën pediatrike brenda QSUT-së.

Punonjësit shëndetësorë të fundjavës nuk janë mjaftueshëm sipas familjarëve për të përballuar vizitat për virozat dhe alergjitë e stinës te fëmijët.

“Shumë problem radha, më shumë se një orë që presim dhe stafi është reduktuar për të dielë ka vetëm një mjek”.

Përveç rritjes së numrit të infektimeve me covid 19, shqetësimi kryesor i prindërve është pritja e gjatë në urgjencën pediatrike teksa fëmijët i kanë sëmurë.

“Unë e rrezikoj më shumë që e sjell këtu, i rritet temperatura po pres me orë të tëra”. / Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore