Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Çfarë pritet të ndodhë me temperaturat? Ja si do të jetë moti për nesër

Çfarë pritet të ndodhë me temperaturat? Ja si do të

Edhe për ditën e Mërkurë vendi ynë do të vijojë te jetë nën ndikimin e  masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.


Moti parashikohet  kryesisht me kthjellime por edhe alternime vranësirash mesatare deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra. Në zonën e Alpeve reshje bore të dobëta.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1- 8m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era në pjesën e dytë të ditës fiton shpejtesi deri 10-12m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.


Temperaturat parashikohen:

në zona malore 3 deri 15°C

në zona e ulëta 5 deri 21°C

në zona bregdetare 7 deri 20°C

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore