Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Gjermania thirrje vendeve të BE-së: Të hapen negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë

Gjermania thirrje vendeve të BE-së: Të hapen negociatat e

Përmes një postimi në Twitter, ambasadorja e Jashtme e Gjermanisë ka thënë se duhet të nisin negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Ajo shprehet se tani është koha për të mbështetur Ballkanin Perëndimor drejt rrugën për në BE, ndërsa shton se duhet mbajtur premtimi dhe të nisin negociatat që sipas saj janë të vonuara.

“Veçanërisht në këto kohë, mbështetja për vendet e Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt BE është një çështje kyçe e sigurisë dhe gjeopolitike. Duhet t’u qëndrojmë premtimeve tona dhe të fillojmë negociatat e vonuara të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedonia e Veriut”, shprehet ajo.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore