Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Dy vite pas tërmetit/ Do fë shemben 5 shkolla, 13 shkolla nuk janë hapur në Durrës

Dy vite pas tërmetit/  Do fë shemben 5 shkolla, 13 shkolla nuk

Këto shkolla dhe një kopsht në Ishëm, të dëmtuara rëndë nga tërmeti do të shemben për t’u ndërtuar nga fillimi.

Kjo është një nga shkollat e ndërtuara pas dëmeve që pësoi nga fatkeqësia natyrore në nëntor 2019 e megjithatë dhe këtu mësimi zhvillohet me 4 turne. Kjo është shkollë pritëse për një nga gjimnazet e Durrësit që pritet të prishet.

Në Durrës, 13 shkolla nuk i hapën dot dyert këtë vit shkollor pasi janë në proces rikonstruksioni ose në pritje të rindërtimit. Nxënësit e tyre e bëjnë mësimin në shkollat pritëse ku procesi po zhvillohet me 4 turne.

Në to mësimi fillon në orën 8.00 dhe mbaron në orën 19:10, ndaj prindër e gjyshër janë të shqetësuar për boshllëqet që po krijon kjo situatë në formimin e fëmijëve./Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore