Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Dy të vdekur e 169 raste pozitive nga Covid në Kosovë

Dy të vdekur e 169 raste pozitive nga  Covid në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Kosovë, kanë vdekur dy persona si pasojë e COVID-19, derisa 169 kanë rezultuar pozitivë.

Gjithashtu bëhet e ditur se janë bërë 1.119 testime, transmeton KOHA.net.

Numri total i rasteve pozitive është 17.591 nga 85.042 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.  659 pacientë kanë humbur betejën me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 85 pacientë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është jithsej 14.979, e i rasteve aktive është 1.953.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 71, komuna Pejë 20, komuna Gjilan 16, komuna Podujevë 15, komuna Gjakovë 9, komuna Prizren 8, komuna Fushë-Kosovë 6, komuna Obiliq 6, komuna Ferizaj 4, komuna Klinë 4, komuna Deçan 2, komuna Skenderaj 2, komuna Suharekë 2 dhe me nga një, komunat Istog, Lipjan, Shtime e Shtërpcë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore