Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Digjet” Shqipëria, ja kur temperaturat kapin pikun e të nxehtit

“Digjet” Shqipëria, ja kur temperaturat kapin pikun e të

Shqipëria prej disa ditësh po përballet me temperatura shumë të larta deri në 40 gradë, ndërsa termometri pritet të shënojë 41 gradë Celsius. E gjithë harta shfaq zonat e kuqe dhe vlerat maksimale që do të shënojë dita e sotme.

Shqipëria prej disa ditësh po përballet me temperatura shumë të larta deri në 40 gradë, ndërsa termometri pritet të shënojë 41 gradë Celsius.

Ditën e djeshme për Top Channel, meteorologia Lajda Porja tregoi se kjo fundjavë do të jetë relativisht me temperatura shumë të larta dhe se zyrtarisht jemi më në epiqendër të kësaj vale.

Qytetet më të nxehta do të jenë Shkodra, Tirana, Elbasani, Berati, Kuçova, Fieri dhe Lushnja.

Në vijën bregdetare, termometri pritet të shënojë vlerat nga 34 në 37 gradë Celsius. Problematike mbeten zonat verilindore ku pritet të përjetojnë temperatura deri në 38 gradë Celsius.

Disi e freskët do të mbetet vetëm zona e juglindjes, ku temperaturat nuk do të kalojnë 34 gradë Celsius.

Meteorologia thekson se në diell temperaturat do të ndihen pesë apo gjashtë gradë më të larta.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore