Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

"Daja vdiq nga Covid"/ Pritja në derën e spitaleve, familjarët: Duam informacione (video)

"Daja vdiq nga Covid"/ Pritja në derën e spitaleve,

Në dritaren e recepsionit të spitalit Covid 2, ka një shënim. Për të mësuar se si është gjendja shëndetësore e prekurve nga covid 19,komunikoni me telefon me mjekët. Por duket se jo të gjithë familjarët  arrijnë të  lidhen me mjekun.

“Kam tre dite që nuk e di se si është nëna ime. Vij nga Italia, atje nuk funksionon kështu. Unë punoj në spital,ne cdo ditë pacientin e nxrrim me kamera me qellim që ta shohë familjari.” 

Në ketë dritare ushqimet e panevojshme po refuzohem nga stafi i spitalit. Ndërsa bidonat me ujë jo.

” Nuk na i pranojnë ushqimet,vetëm ujin.” ” Ska ushqime. “ “Kam dorëzuar ushqimet, mi kanë pranuar". 

Ndërsa pranë spitalit Covid 1, qytetarët ndeshen me të tjera problematika. Mungesa e shtretërve bën qe pacienti të qëndrojë me orë të gjata në ambulancë.

Njw burrw dwgjohet nw telefon dhe i jep lajmin e hidhur personit qw po flet: daja vdiq. ”Kisha kunatin,por më vdiq. E solla sot në mëngjes e mbajtën dy orë në ambulance e çuam në sanatorium ska vende,e sollëm këtu po ashtu. Kur e futën thanë iku. S’po marr vesh gjë. ” 

“Kam tezen e shtruar mjeket ndryshe me thonë mua,ndryshe familjareve të tjera. Mua më thonë është mirë. Të tjerave keq". /Top Channel

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore