Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Covid trondit Policinë, 6 efektivë të vdekur dhe rreth 200 të infektuar

Covid trondit Policinë, 6 efektivë të vdekur dhe rreth 200

Në Shqipëri gjashtë punonjës të policisë kanë humbur jetën nga koronavirusi. Kjo është shifra e raportuar nga Tv Klan, sipas burimeve zyrtare të Policisë së Shtetit, ku mësohet se mosha e personave që kanë humbur jetën shkon nga 45 deri 60 vjeç.

Gjithashtu mësohet se katër prej oficerëve që kanë humbur jetën ishin me sëmundje bashkëshoqëruese.

Në total janë 198 të infektuar në të gjithë Shqipërinë, ku pjesa më e madhe e punonjësve të policisë të infektuar i përkasin Tiranës,  Korçës, Lezhës dhe Elbasanit.

Sipas të dhënave 46 prej tyre janë aktivë m Covid, ndërsa shumë oficerë dhe punonjës policie janë futur në karantinë, për shkak të kontakteve që kanë pasur me personat e infektuar.

Ata presin rezultatet e testit të Covid, ku pjesa më e madhe i përket Tiranës dhe Elbasanit, ndërsa janë infektuar për shkak të kontakteve me kolegët apo nga familjarët.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore