Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

COVID/ Rritet numri i personave të shtruar në spital dhe i pacientëve në terapi intensive

COVID/ Rritet numri i personave të shtruar në spital dhe i

Vendi regjistroi sot 660 raste të reja me koronavirus, një shifër më e ulët se një ditë më parë, ku u regjistruan 707 persona të sëmurë.

Ndërkohë, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, krahasuar me një dt më parë, është rritur numri i personave të shtruar në spital, e po ashtu edhe i atyre në terapi intensive.

Një ditë më parë, të shtruar në spital ishin 268 pacientë, ndërsa sot kjo shifër ka shkuar në 271.

Ndërkohë, në terapi intensive, një ditë më parë ishin 29 pacientë, ndërsa sot janë 31. Numri i pacientëve në intubim mbetet i qëndrueshëm, katër.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore