Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Covid/ Eksperti Dasho jep alarmin: Nëntori ka hyrë frikshëm, mesatarja e ditore e vdekjeve kaloi 60%

Covid/ Eksperti Dasho jep alarmin: Nëntori ka hyrë frikshëm,

Eksperti i njohur Erion Dasho jep alarmin sa i përket situatës së Covid në Shqipëri dhe shfirave që po dalin gjatë muaji, kur po i afrohemi 10-ditëshit.

Dasho me anë të një statusi në rrjetet sociale jep alarmin se mesatarja ditore e të prekurve nga koronavirusi është mbi 400, ndërsa shqetësuesve janë vdekjet e regjistruara.

“Nëntori ka hyrë i frikshëm! Me një numër mesatar rastesh mbi 400 në ditë (416 për saktësi) nëntori ka shkaktuar mbushjen e shpejtë të shtretërve spitalorë. Mesatarja ditore e vdekjeve të raportuara ka arritur 6.3 ose 60% më tepër se mesatarja e tetorit. Në se tendenca vazhdon e papenguar, për pak ditë rrezikohet kolapsi i plotë i sistemit! A po mendon dikush të veprojë?! A kemi shtet?!”, shprehet Dasho.

Statusi i plotë

Jeta në Shqipëri vazhdon sikur asgjë të mos jetë duke ndodhur. Deklaratat zyrtare se “gjithçka është nën kontroll” krijojnë një siguri të rreme e cila i hedh edhe më tepër benzinë zjarrit të epidemisë pasi “në se gjithçka është në kontroll, pse duhet të kujdesen qytetarët??!!”

Ministrja e shëndetësisë publikon statuse me gjyshë që fitojnë shikimin në sajë të një lenteje që blihet ca dhjetëra euro dhe harron gjyshët e tjerë për të cilët familjarët po shpenzojnë mijëra euro për ilaçe dhe oksigjen.

Ndërkohë muaji nëntor ka hyrë i frikshëm! Me një numër mesatar rastesh mbi 400 në ditë (416 për saktësi) nëntori ka shkaktuar mbushjen e shpejtë të shtretërve spitalorë. Mesatarja ditore e vdekjeve të raportuara ka arritur 6.3 ose 60% më tepër se mesatarja e tetorit.

Në se tendenca vazhdon e papenguar, për pak ditë rrezikohet kolapsi i plotë i sistemit! A po mendon dikush të veprojë?! A kemi shtet?!

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore