Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falja bëhet në xhamia

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin, falja bëhet

Besimtarët myslimanë festojnë sot Kurban Bajramit. Për shkak të pandemisë, këtë vit falja nuk u bë në shesh, por në xhamia.

Falja u bë duke respektuar masat kundër Covid-19, të përcaktuara edhe nga Komiteti Mysliman i Shqipërisë.

Festa e Kurban Bajramit simbolizon për besimtarët e fesë islame sakrificën e bërë nga njeriu për të fituar faljen, mëshirën dhe shpërblimin e zotit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore