Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Myslimanët u falën sot në disa xhami të vendit dhe jo në shesh, siç ka ndodhur vitet e shkuara.

Për shkak të pandemisë së Covid-19, në koordinim me myftinitë e rretheve u mor vendimi që falja e Kurban Bajramit të mos bëhet në sheshe për të shmangur grumbullimet e mëdha, por nëpër xhami, duke zbatuar të gjitha masat.

Besimtarët janë detyruar të zbatojnë masat e sigurisë në xhami si dhe të ruajnë distancën e sigurisë.

Pavarësisht mesazhit dhe thirrjes së kryetarit të komunitetit mysliman Bujar Spahiu për respektimin e protokollit sanitar, në disa xhami u thyen masat anti-Covid.

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore