Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

Banorët e ish kënetës në protestë/ Rrugët dhe shtëpitë nën ujë, kanalet kulluese nuk janë pastruar

Banorët e ish kënetës në protestë/ Rrugët dhe

Banorët e ish-kënetës në Durrës kanë reaguar për situatën problematike që krijohet në zonë pas reshjeve të dendura të shiut.

Sipas tyre, rrugë, oborre dhe shtëpi qëndrojnë nën ujë për ditë të tëra, për shkak të mos pastrimit të kanaleve kulluese nga mbetjet urbane që hidhen në to, ndërsa nuk kanë marrë asnjë zgjidhje nga pushteti vendor.

"Kërkojmë nga bashkia, kanalizimet, vendosjen e ujësjellësit", shprehet një banor. Ndërsa një tjetër thotë se "ne jemi të diskriminuar vetëm sepse jemi të ardhur në qytetin e Durrësit"

Ata deklarojnë se do ta përshkallëzojnë më tej protestën e tyre.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore