Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

“Ata që bëjnë vaksinën nuk duhet të pinë alkool”, herbalisti zbulon edhe vetitë e jashtëzakonshme të propolisit të bletës

“Ata që bëjnë vaksinën nuk duhet të pinë

Ditën e sotme ishte i ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, herbalisti i njohur, Irfan Gjeci. Para se të niste të fliste për produktet e rëndësishme për të forcuar imunitetin, ai u shpreh se “ata që bëjnë vaksinën nuk duhet të pinë alkool për një muaj”.

Më pas Irfani tregoi vetitë e jashtëzakonshme që ka për forcimin e imunitetit propolisi i bletës.

“Propolisi i bletës ndikon menjëherë në imunitetin e njeriut, por mund të përdoret pa problem, edhe pasi të bëni vaksinën anti-Covid. Nëse imuniteti në trup është i lartë, propolisi e normalizon, nëse është i ulët e ngre imunitetin”, shpjegon mjeku popullor.

Gjeci tregoi gjithashtu edhe se si ta konsumoni: “Duhet ta përziejmë me ujë të ngrohtë, ka më shumë efekt. Më mirë është ta pimë në darkë”.

Mjeku popullor këshillon konsumimin e sa më shumë çajrave, por specifikon se është më mirë të përdorimin disa ditë një lloj çaji dhe më pas një tjetër, mos t’i përziejmë që të kenë më shumë efekt. “Duhet që gjatë ditës të pimë disa herë çaj por, të presim 20-30 që çaji të japë efekt para se të pimë çajin tjetër”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore