Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

A është “larguar” përfundimisht Covid-19 nga Shqipëria? Ja si paraqitet situata në vend

A është “larguar” përfundimisht Covid-19 nga

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 3 raste të reja me COVID nga 86 testime të kryera në total.

Ndërkohë nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Rastet pozitive janë identifikuar në Tiranë, Lushnjë dhe Selenicë. Aktualisht në të gjithë vendin janë  Janë 209 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë, teksa janë shëruar 5 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,129 që nga fillimi i epidemisë.

“Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet”, apelon Ministria e Shëndetësisë.

Raste të reja ditore                3

Të shëruar në 24 orë             5

Të shtruar në spitale             4

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       86

Testime totale                   1,999,922

Raste pozitive                      331,931

Raste të shëruara                  328,129

Raste Aktive                             209

Humbje jete                              3,593

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    150

Vlorë                         19

Fier                           18

Gjirokastër                5

Durrës                     4

Berat                           4

Shkodër                 5

Elbasan                   3

Lezhë.                     1

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore