Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

4 të prekur nga koronavirusi në burgun psikiatrik në Shqipëri

4 të prekur nga koronavirusi në burgun psikiatrik në

Në burgun e Zaharisë janë konfirmuar katër persona pozitivë për koronavirusin. Mësohet se të prekur janë dy persona mbi 60 vjeç si dhe dy më të rinj.

Abc news bën të ditur se sa i përket dy personave në të gjashtëdhjetave, ata janë dërguar në spitalin e burgut ndërsa dy të tjerët në burgun e Shën Kollit. Mbetet ende e paqartë pse këta dy të burgosur janëtransferuar në një institucion tjetër të vuajtjes së dënimit.

Në këtë burg mbahen persona që kanë probleme shëndetësore. Komiteti Shqiptar i Helsinkit i ka kërkuar prej kohësh qeverisë mbylljen e burgut psikiatrit në Zahari të Krujës, për shkak të kushteve shumë të vështira ku mbahen të burgosurit me probleme mendore.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore