Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Interesi Publik

10 pacientë me COVID nga Shqipëria po trajtohen në Kosovë

10 pacientë me COVID nga Shqipëria po trajtohen në Kosovë

Dhjetë pacientë me COVID-19 nga Shqipëria po marrin trajtim në Kosovë, në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

5 nga pacientët janë në Spitalin e Prizrenit e pesë tjerë në Spitalin e Gjakovës.

Në klinikat COVID në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 88 pacientë nga COVID-19, ndërsa prej tyre 52 janë me oksigjenoterapi, e 3 në kujdesin intensiv me gjendje të rënduar shëndetësore.

ShSKUK: 10 pacientë nga Shqipëria po trajtohen me COVID-19

10 pacientë nga Shqipëria po marrin trajtim shëndetësor nga COVID-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, 5 në Spitalin e Përgjihshëm të Prizrenit dhe 5 të tjerë në kuadër të Spitalit të përgjithshëm të Gjakovës.

Në klinikat COVID-19, QKUK dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 88 pacientë 52 nga ta me oksigjeno-terapi dhe 3 në kujdes intensiv në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme
Klinika Infektive, 88 pacientë
Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive) 4 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 26 pacientë post-covid-19
Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 4 pacientë
Spitali i Prizrenit, 5 pacientë
Spitali i Gjakovës, 5 pacientë
Spitali i Gjilanit, 8 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë
Spitali i Ferizajt, 11 pacientë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore