Ndërkombëtarët do të ndërmjetësojnë negociatat mes PD-së dhe PS-së Ylli Pata - Zgjedhja e kryetarit të ri të Komisionit të Zgjedhjeve pritet të bëhet çështja më e re ku komuniteti ndërkombëtar, veçanërisht Bashkimi Europian do të ndërmjetësojnë për zgjedhjen e një personi që do të marrë konsensusin…
Me shumë...

Imami: T’u japim dorën e fundit pronave

Ushtrisë i dalin tepër 1000 objekte. Ministri: Është krim t’i mbajmë kot ARD KOLA Bordi Drejtues i Monitorimit të Procesit të Regjistrimit të Pronave të Paluajtshme të Forcave të Armatosura, del në konkluzionin se nga 1200 objekte,…

Femra misterioze e kryekomisar Thanës

Denoncoi aferën e skrapit apo u shantazhua me video intime? Një femër ka denoncuar kryekomisarin e Korçës, i ndaluar tri ditë më parë nga SHKB-ja. Nikolin Thana, shefi i komisariatit, dyshohet se ka favorizuar firmat e skrapit dhe…

Romney ka paguar më pak taksa se Obama

Demokratëve, e akuzojnë ka paguar pak, ose nuk ka paguar fare taksa në vitet e mëparshme Ekipi i fushatës së kandidatit republikan për president të SHBA-së, Mit Romney tha se ai i ka paguar 1.9 milionë taksa për më shumë se 13 milionë…

Ruli: Frutat i çuam për eksport, rritje 300%

Ky sezon vere do të mbahet mend gjatë për çmime të larta dhe cilësi të dobët, si te perimet, ashtu edhe për frutat. Shkak është bërë rritja e eksporteve, ku malli cilësor tregtohej jashtë, ndërsa në vend mbeteshin sasi të vogla dhe jo të…

PS premton, taksë zero për biznesin e vogël

“Taksat jo vetëm që janë dyfishuar, por ne paguajmë taksa edhe për mallin që u japim veresie njerëzve ne nevojë”. Ky ka qenë denoncimi i radhës që tregtarët e zonës së Kinostudios në Njësinë Bashkiake nr.4 në kryeqytet kanë bërë përpara…