Divjakë “Në fushat e fshatit shqiptar s'ka shtet, por vetëm njerëz të braktisur në mëshirën e fatit që rropaten për të mbijetuar! Prandaj nevojitet një ndryshim radikal”. Kështu deklaroi kryetari i PS-së, Edi Rama, në takimet e zhvilluara dje në Divjakë të Lushnjës, në kuadër të shpalosjes së…
Me shumë...

Përplasje për flamujt për 100-vjetorin

Bashkia Flamujt amerikanë të vendosur në sheshin qendror të qytetit të Fierit kanë shkaktuar debate mes bashkisë dhe dy shoqatave që janë kujdesur për të bërë këto dekorime me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë. Prej rreth dy javësh,…

Ivan Mrkiç, vizitë e papritur në Tiranë

Ministri serb Ish-këshilltari i Qosiç: Të krijojmë baza për bashkëpunim më të mirë Ylli Pata Mbërrin nesër për një vizitë zyrtare dyditore shefi i diplomacisë serbe, Ivan Mrkiç. Diplomati veteran 57-vjeçar, i emëruar në korrik të këtij…

Balla: Imami po shet troje dhe në Dajt

“Berisha nuk mori në konsideratë kërkesën e kryekomunarit për ndërtimin e një shkolle” BLEDAR HOTI Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon denoncimin për shitjen e pronave të ushtrisë në zonat turistike të vendit. Balla…

Nisin konsultat për kryeprokurorin e ri

Berisha-Nishani-Topalli po diskutojnë për procedurat. Oketa jep alarmin BLEDAR HOTI Në muajin nëntor, mazhoranca pritet të nxjerrë në skenë emrin e Prokurorit të ri të Përgjithshëm. Sipas burimeve të “Shqip” mësohet se prej kohësh po…