Konflikt para gjykatës, vdes ish-polici

Policia dyshon se u godit me grushte, por nuk përjashtohet edhe ndonjë atak në zemër Edmond Hoxhaj Konflikti për pronat ka sjellë vdekjen e një ish-polici para derës së Gjykatës në Lushnjë. Vdekja e ish-efektivit të policisë ka ardhur…

Qeveria zhyt në borxhe KESH-in

E detyron të marrë 50 milionë euro kredi për të importuar energji elektrike ARD KOLA Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) do të përfshihet në tjera detyrime me bankat private. Kriza energjetike e detyron të marrë të tjera kredi…

Berisha: Raporti është objektiv

Rama: Përfshiu shqetësimet e PS-së Sequi: Fjala kyçe për qeverinë duhet të jetë zbatimi i ligjit Fatjona Mejdini Ambasadori i Komisionit Europian, Ettore Sequi, ishte njeriu i cili i dorëzoi raportin e progresit Kryeministrit Berisha…

Solidarizimi me ish të përndjekurit

Arvizu: Jam i shqetësuar dhe i trishtuar për vetëflijimin e sotëm Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka reaguar për vetëdjegien e ish të përndjekurit të dytë, Lirak Bejko. Arvizu tha se ndihet i shqetësuar dhe i…