Fabrika në Zallë

Fshatarët më së shumti besojnë se vrasja e së mërkurës nuk ka lidhje me ta, por me motive shumë më të thella e larg tyre dhe se konflikti është shfrytëzuar për të fshehur shkaqet reale të këtij krimi Incidentet Nga atentati ndaj Ilir…

Arvizu, një kafe me Ismail Kadarenë

Ambasadori i SHBA Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu ka konsumuar paraditen e djeshme një kafe me shkrimtarin e mirënjohur shqiptar, Ismail Kadare. Në këtë takim interesant mësohet se është diskutuar në…

JENIÇERËT E EKRANEVE

Shqipni tavolinash ARTAN LAME - Javash-javash dhe si pa u ndier, po i afrohemi vitit elektoral, që do t’i mbushë sërish ekranet e televizorëve me debate e përballje palësh, ku njerëzia do t’u duhet të përpiqen të ndajnë shapin nga…