Topi - Presidenti aktual kërkoi dje që votimi i pasardhësit duhet të jetë një proces gjithëpërfshirës, i hapur dhe transparent Oketa - Kryetari i grupit nismëtar i FRD, Gazmend Oketa, deklaroi se do të ishte mirë që presidenti i ri të zgjidhej me mbi 84 vota Patozi - Kreu i grupit të PD-së,…
Me shumë...

Fier, nis hetimi për Këshillin e Qarkut

Prokuroria kërkon nga “Top Channel” filmimet e publikuara në emisionin “Fiks Fare” Edmond Hoxhaj Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier ka konfirmuar zyrtarisht për gazetën “Shqip” se gjatë këtyre ditëve do të nisë procedimi penal lidhur…

Rusia veto kundër ndërhyrjes në Siri

Zv/ministri i jashtëm rus, Ghennadi Gatilov, ka deklaruar se janë kundër çdo forme presioni që do ndërmerret nga Këshilli i Sigurisë së OKB Rusia do të vendosë veton kundër çdo iniciative për ndërhyrje ushtarake në Siri nga Këshilli i…