Shanset  Tërhiqen 7 miliardë euro nga bankat greke. Te ne u transferuan mbi 700 milionë euro Është një shans që nuk duhet humbur. Kësaj here, vjen nga vendi fqinj, Greqia, e cila po vuan pasojat e gjithanshme të krizës. Ashtu si me “Pranverën arabe”, një vit më parë, ku konfliktet në veri të…
Me shumë...

Edi Rama:Gati për t’u takuar me PD-në

“Shumë pak gjë e ndan krahun e qeverisë me opozitën për të hapur dritën në tunelin e një krize”  Kryesocialisti Rama ka deklaruar se PS-ja nuk ka emra konkretë kandidatësh për President të ri, pasi sipas tij ekskluzivitet për momentin…

Rubik, vritet për hasmëri 30-vjeçari

Ngjarja, pak pas mesnatës në një lokal të qytetit. Policia shpall në kërkim 25-vjeçarin Planet Përpala Një hasmëri e vjetër, dyshohet të ketë qenë motivi i ekzekutimit me armë zjarri të një 30-vjeçari nga Rubiku. Ngjarja e rëndë ka ndodhur…

Rihapet loja

“Ne jemi këtu dhe jemi gati në çdo moment për t’u përfshirë në çdo formë komunikimi e dialogu mes palëve që të kontribuojmë me të gjitha energjitë tona pozitive për kapërcimin e këtij momenti delikat” Konferenca Topalli kërkoi votimin e…

Zaganjori, kandidat për kryeprokuror

Kandidati - Xhezair Zaganjori ishte i besuari i mazhorancës për të qenë kandidat për presidentin për dy javë, në dy raunde parlamentare Takimet - Zaganjori preferoi të merrte vetë kontakte me kreun e Partisë Socialiste, Edi Rama, në…

FMN, leksion Tatimeve: Hiqni dorë nga gjobat

Rekomandimi: Luftoni fenomenin, jo individin Administrata tatimore ka të punësuar rreth 1600 punonjës, ku 600 janë inspektorë terreni, kurse biznese janë të paktën 90 mijë aktive, në të gjithë vendin, qytet, fshat, në zona fushore, por…