Buxheti, “6 gracka” për ndërtuesit

Komiteti i Rajoneve, 6 vendime me projekte 150 milionë USD, por çel vetëm 7% fonde ARD KOLA Nga fillimi i vitit 2012 e deri në dy javët e para të muajit korrik, Kryeministri, në cilësinë e kryetarit të Komitetit të Zhvillimit të…

Poeti zhduket në Francë

Studiuesi dhe gazetari tregon për telefonatën që ndoshta është e fundit me poetin. Miq prej shumë vitesh, studiuesi dhe gazetari nga Kosova tregon se poeti kishte filluar të harronte nga pak, ndërsa vdekjen e kishte shqetësim të përditshëm.…

Bum shkarkimesh te kokat e administratës

Largohet kreu i INSIG, Juka e AKU-s, Proko i Banesave Sociale dhe Andoni i Strehimit Lëvizjet e fundit duken si larje hesapesh mes aleatëve në qeveri dhe favore për ndere të ndryshme ARD KOLA Valë e re largimesh në administratën e…

Francë, zhduket poeti Ali Podrimja

Poeti i njohur nuk është parë që prej së martës. Ai ishte ftuar në festivalin “Vox de la Mediterranii” Mediat kosovare kanë lëshuar alarmin se poeti Ali Podrimja është zhdukur pa lënë gjurmë që prej së martës. Ai ishte ftuar në festivalin…

“Udhëtimi në traget, jo për kursim”

Zbardhen detajet e odisesë së Presidentit Topi në tragetin që pësoi avari Ngjarja e dy ditëve më parë, në të cilin pësoi një avari trageti i linjës Bari-Durrës, ku ndodhej edhe Presidenti i Republikës, Bamir Topi, është cilësuar si një…