Rama-Meta takohen në Kryesinë e Kuvendit

Kryeministri Rama takon kreun e Kuvendit, Ilir Meta në Kryesinë e Kuvendit.  Nuk dihen arsyet e këtij takimi, por kjo ndodh dy ditë pas  ndërrimit të Ministrit të Drejtësisë Nasip Naço,  post i cili është zëvendësuar nga Ylli Manjani.…

Meta: Largimi i Naços, vetëm fillimi

Kreu i LSI-së, pro largimeve të tjera. Rama: Lajme nga këneta e medias, nuk i komentoj. Përfliten dorëheqje të tjera. Ministrat, takime në qeveri dhe Parlament HERION MESI Pa u tharë ende mirë boja e firmës së dorëheqjes së Nasip…

Arrihet marrëveshja, FMN: U realizua plani

Në janar, qeveria merr dy këste, 74 milionë euro. Tuladhar për masat kundër informalitetit: Të shihen me drejtësi Zamir Alushi "Programi ekonomik i Shqipërisë po ecën sipas planit. Janë arritur të gjithë objektivat sasiorë të…

PS-PD bëjnë “sherr” në Bruksel

Komiteti i Asociim-Stabilizimit  Përplasja mes opozitës dhe mazhorancës nuk është shmangur as në mbledhjen e Komitetit të Asociim-Stabilizimit, PE-Shqipëri, ku janë miratuar 17 rekomandimet e raportit të zgjerimit 2015. Deputetët e…