Në Shkozet, familje që jetojnë me qera, të papunë dhe me fëmijë te sëmurë, vazhdojnë të flenë jashtë, deklaron Partia Demokratike, në përfundim të takimit që kryetari Lulzim Basha zhvilloi me banorët e kësaj zone. "Nuk mundet që 150 milion dollarë të taksave të shqiptarëve të shkojnë për 10…
Me shumë...

Vrau 3 persona, identifikohet autori

Një zëvendës toger i forcave ajrore të Arabisë Sauditë është autori i sulmit me armë në bazën amerikane në Florida. Konfirmimi vjen nga FBI, që ka nisur një hetim për ngjarjen ku u vranë 4 persona dhe mbetën të plagosur 8 të tjerë.…