Vetëvendosja nuk merr pjesë as në seancën e sotme

Kuvendi Lëvizja Vetëvendosje nuk do të jetë e pranishme as në seancën e radhës së Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet sot. Në dallim nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), e cila tashmë ka marrë vendim për braktisje të Kuvendit, zyrtarë të VV-së kanë deklaruar se pjesëmarrja e tyre në seancë do të varet nga pikat e rendit të ditës, të…
Me shumë...

Ceremonia presidenciale e Thaçit, ftohen krerët e Ballkanit

Më 7 prill do të organizohet seanca solemne e betimit të presidentit të zgjedhur Të gjitha përgatitjet e organizimit të ceremonisë së pranim-dorëzimit të detyrës së presidentit të ri të Kosovës, nga Presidentja në largim, Atifete Jahjaga, te presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, kanë përfunduar. Abelard Tahiri, këshilltar i presidentit të zgjedhur,…
Me shumë...

Jahjaga: FSK-në e kthejmë në ushtri dhe futemi në NATO

Përfaqësuesit e BE-së, mirënjohje për punën e bërë nga Presidentja për pajtimin mes partive Presidentja në ikje e Kosovës udhëzon se çfarë rruge duhet që të ndjekë Forca e Sigurisë së Kosovës. Ajo shprehet se FSK-ja nuk duhet të humbë kohë, por të transformohet në ushtri dhe më pas Kosova të anëtarësohet në NATO. Komandantja supreme e Forcave të…
Me shumë...

Opozita, kritika Jahjagës për Komisionin e Demarkacionit

Presidentja në ikje, kritika deputetëve kosovarë: Shikoni vetëm interesat tuaja të ngushta Tri partitë opozitare VV-AAK-NISMA kritikojnë Presidenten e vendit, Atifete Jahjaga, që në komisionin e krijuar për vlerësimin e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, nuk është përfshirë asnjë ekspert vendas. Ditën e djeshme, u njoftua se zyrtarisht…
Me shumë...