“Më sill 30 mijë euro ose…”/Kërcënoi një grua, në pranga mjeku popullor

Një mjek popullor është vënë në pranga pas denoncimit të një gruaje se ai e kishte mashtruar. Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas pranimit të një informate ka filluar hetimet rreth dyshimit të përfshirjes së një të dyshuari në veprimtari penale. I dyshuari M.Z. viti i lindjes 1962, m.k.sh., nga…
Me shumë...

“Nuk ka ndjenjë më të mirë se të kesh pranë një grua të fuqishme”/Bashkëshortja e Kryeministrit nderohet në Londër (FOTO)

Anita Haradinaj po merr pjesë në Samitin e Grave në Londër, ku është përzgjidhur si një nga gratë më të fuqishme në botë, me ç’rast ka dhënë edhe një fjalim. Anita ka shkruar se “është ndjerë e lumtur që ka mundur të ndajë një histori suksesi të grave nga Kosova mes shumë grave të suksesshme nga bota”, përcjell Gazeta Express. E mes shumë…
Me shumë...

Makabre/11-vjeçari që u gjet i vrarë në Fushë-Kosovë ishte dhunuar seksualisht 3 herë

Për vite të tëra brodhi rrugëve të Fushë Kosovës duke mbledhur shishe e kanaçe. Përmes tyre po e siguronte mbijetesën për katër anëtarët e familjes: dy vëllezërit, motrën dhe nënën. Por kjo punë, që K.Veseli, 11 vjeç, po e bënte, nuk ishte e lehtë. Ai në terren përveç vështirësive për sigurimin e jetesës po ballafaqohej me probleme të tjera.…
Me shumë...

Alpinistja nga Kosova thyen rekord, gjen dhe kufoma njerëzish në majë të maleve

Mrikë Malësorja nga Peja pritet të bëhet femra më e re që do t’i ngjisë shtatë majat e maleve më të larta të shtatë kontinenteve, të njohura si “seven summits”. 17 vjeçarja rrugëtimin e saj e nisi në janarin e 2018-ës në majën më të lartë në Afrikë, Kilimanxharo për të mos u ndalur më. Bukuria që i ofroi natyra e një dimensioni tjetër, e frymëzoi…
Me shumë...

Përçahet opozita në Kosovë, Haradinaj në rrezik shkarkimi

Ndërsa nevojiteshin pak vota për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” partitë opozitare kanë filluar ta akuzojnë njëra-tjetrën se kanë ndryshuar qëndrim për mocionin e votëbesimit. Drejtues të Partisë Socialdemokrate thonë se LDK-ja dhe LVV-ja nuk e kanë seriozisht iniciativën. Në kohën kur flitej vazhdimisht se qeveria “Haradinaj” është gati të…
Me shumë...