E rrallë/Do ekstradohet nga SHBA për prostitucion. Kush është 82-vjeçari shqiptar që…

Periudhën që e kaloi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ilegalisht, 82-vjeçari Ramiz Bordoniqi nga Komuna e Gjakovës ia pa sherrin pas disa viteve. I njëjti pas një kërkese të SHBA‘së,  që u përcoll nga INTERPOL-i, u arrestua në shtëpinë e tij, nën dyshimet për mundësim ose detyrim në prostitucion, blerje, posedim, shpërndarje apo shitje e…
Me shumë...

“Lutju Allahut”/ Gjendje kritike, ulërima dhe lot, ja pamjet nga tmerri në avionin Prishtinë-Bazel (Foto+Video)

10 persona mbetën të plagosur si pasojë e turbulencave në një avion të linjës Prishtinë-Bazel. Mësohet se në bordin e aeroplanit Boeing të kompanisë “AKL Airlines” kanë qenë 121 pasagjerë të cilët kanë pësuar tronditje gjatë turbulencave. Një burrë kosovar, teksa ishte në gjendje kritike dhe udhëtarët në bord bërtisnin, ai mundohej ta…
Me shumë...

Armë dhe 66 mijë euro/ Vidhet shtëpia e zyrtarit të lartë të qeverisë (Foto)

Një shumë e madhe parash dyshohet se i janë vjedhur një zyrtari të lartë të Qeverisë së Kosovës. “Indeksonline’ mëson se bëhet fjalë për Muhamet Malsiun, drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes së Mjedisit dhe Departamentit të Ujërave pranë Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Atij dyshohet se i janë “avulluar” 66 mijë euro.…
Me shumë...

Daçiç sheh ëndrra: 10 vende do tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç thotë se ka njëfarë vullneti të Gjermanisë dhe Francës për të mbajtur takimin në Paris por ka edhe rezerva sa i përket rezultatit. “Nuk dihet paraprakisht se nëse rezultati i atij takimi do të jetë pozitiv. Nuk mendoj se takimi do të jetë i barabartë. Kjo do të tregojë se Haradinaj është më i fortë…
Me shumë...

Ministri i Transporteve zbulon pse u ndaluan tetë autobusët me pasagjerë në…

Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh për shkak të një urdhri të Ministrisë së Transportit të Kosovës. Ministri Pal Lekaj ka treguar për Gazetën Express, arsyen e kësaj bllokade. Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit,…
Me shumë...