Foto e rrallë e vitit 1998 e heroit, Agim Ramadani (Fotot)

Faqja “Kosharja, altari i lirisë” ka publikuar një fotografi të rrallë të heroit Agim Ramadani në vitin 1998. Bashkë me Ramadanin, në foto duken edhe Xhafer Gashi, sot kryetar i Obiliqit dhe një luftëtar tjetër. Agim Ramadani është një nga heronjtë më të njohur të historisë së re shqiptare. Ai ra në krye të betejës në Koshare. Ramadani ishte…
Me shumë...

Pas Merkelit, dështon edhe Macron/ Ja vendimi i ri për Samitin Kosovë-Serbi në Paris

Qeveria gjermane i ka konfirmuar Deutsche Welle-s, se është shtyrë pa afat takimi Kosovë-Serbi në Paris Në përgjigjen e shkurtër që i kthehu DW një zëdhënëse e qeverisë gjermane, thuhet ndër të tjera edhe se Gjermania dhe Franca do të jetë edhe më tej në kontakt të ngushtë me Kosovën dhe Serbinë. Në lidhje me takimin e punës së zhvilluar…
Me shumë...

Zbulohet plani i Serbisë për katastrofë në Veri, Haradinaj: Nuk do rrimë duarkryq!

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me një plan të fshehtë të Serbisë për të paraqitur si pretekst “katastrofën humanitare” në veri të vendit. Ai ka thënë se boshatisja e dyqaneve, ku nuk mund të gjenden as artikuj elementarë me prejardhje nga Serbia, është plani që po përgatitet nga njerëz të caktuar. “Përpjekjet nga aktorë…
Me shumë...

Zbulohet gjithçka, takim i fshehtë Kosovë-Serbi në Berlin; ja kë dërgoi Vuçiç

Dje në Berlin të Gjermanisë është mbajtur një takim i fshehtë mes Kosovës dhe Serbisë, ku kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të BE-së, Francës, Gjermanisë e SHBA-ve. Kosova është përfaqësuar në këtë takim nga ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, Avni Arifi, shefi i kabinetit të kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi dhe…
Me shumë...