Gazetari francez zë ngushtë Thaçin: Vizat peng i korrupsionit, mund të akuzoheni për krime lufte

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë së fundmi një intervistë për të përjavshmen franceze“L’Express” nisur nga 20 vjetori i përfundimit të luftës me Serbinë. Në intervistë, kreu i Kosovës ka folur për takimin në samitin e Parisit, marrëdhëniet Kosovë-Serbi si dhe liberalizimin e vizave. Për sa i përket marrëdhënieve me Serbinë, ai…
Me shumë...

Tmerr në Gjermani/ Shqiptari ther me thikë gruan brenda në makinë (FOTO)

Një vrasje e rëndë ka ndodhur dje rreth orës 12:00 në qytetin Fulda të Gjermanisë. Burri 55 vjeç ka vrarë gruan e tij 52 vjeçe duke e qëlluar disa herë me thikë. “Reporteri.net”, nga burime të afërta me viktimën mëson se çifti janë burrë e grua shqiptarë nga Lipjani i Kosovës, por me banim në Fulda të Gjermanisë. Mediat në Gjermani kanë…
Me shumë...

“90 mijë euro për ekzekutimin”/Vrasja e Oliver Ivanoviç në Veri, mediat serbe përfshijnë edhe emrin e Kadri Veselit

Një media në Serbi, e quajtur “Ekspres” ka shkruar mëngjesin e sotëm për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, dhe kanë thënë se vrasja e tij ishte paguar 90 mijë euro, derisa këtu e përmendën edhe emrin e kryeparlamentarit Kadri Veseli. Një media serbe mëngjesin e së premtes kanë publikuar një artikull ku thuhet se kanë informata se vrasja e politikanit…
Me shumë...

Clinton zbulon foton nga Kosova që mban në zyrë për të kujtuar misionin: Çdo ditë që e shoh …

Çdo herë ka qenë dhe do të jetë nderi më i madh në jetën time, që kam qëndruar me juve kundër spastrimit etnik, ka thënë sot ish-presidenti amerikan, Bill Clinton në ceremoninë e organizuar me rastin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit, shkruan Insajderi. Clinton ka thënë se ndihet mirënjohës që sot pas 20 viteve ndodhet me popullin shqiptar.…
Me shumë...

“Një kamerier shqiptar u ul në gjunjë për të më falënderuar” – Bill Clinton zbulon momentin emocionues

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur teksa ishte duke qëndruar në një hotel diku në SHBA. Ai ka treguar se si një kamarier shqiptar, i kishte rënë në gjunjë për ta falënderuar…
Me shumë...