“Kosova e pavarur”/ Plas sherri mes Ivica Daçiç dhe kryeministrit të Bullgarisë

Samiti i Poznanit në Poloni, ku liderët e Ballkanit Perëndimor u ulën për të 5-ën herë radhazi në një tryezë të rrumbullakët me liderin në heshtje të BE-së, Anglea Merkel, duket se ka ndezur gjakrat midis Serbisë dhe Bullgarisë. Është një deklaratë e kryeministrit bullgar Bojko Borisov, ajo që ka acaruar ministrin e Jashtëm të Serbisë, Ivica…
Me shumë...

Aksioni i bujshëm i policisë, arrestohen 10 zyrtarë të ministrisë së Infrastrukturës

Policia e Kosovës ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një aksion masiv të shtrirë në të gjithë Kosovën. Bëhet me dije se aksioni është zhvilluar nga Departamenti i Krimit Ekonomik me qëllimin kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka vërtetuar se aksioni i Policisë është bërë edhe në…
Me shumë...

Kapet me këmbët përpjetë në makinën zyrtare, reagon zv/ministri (FOTO)

Zëvendësministri i Bujqësisë në Kosovë, Shukri Maxhuni, u fotografua teksa udhëtonte me një prej makinave zyrtare dhe kishte ngritur këmbët në pjesën e kroskotit të automjetit. Në lidhje me këtë ngjarje, Maxhuni ka sqaruar se nuk bëhet fjalë për keqpërdorim të automjetit të shtetit, por për një problem shëndetësor. Ai sqaron se fotoja është…
Me shumë...

FOTOLAJM/ Haradinaj feston ditëlindjen e 51-të, kafen e parë e pi me nënën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj feston sot 51 vjetorin e lindjes. Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit, e ka nisur ditën e veçantë, pranë nënës së tij, teksa konsumojnë një kafe së bashku. Padyshim që në ditëlindjen e tij të 51-të, nëna e Haradinajt mund të jetë krenare, teksa lideri i AAK-së drejton sot shtetin e…
Me shumë...