Ndalohet në Slloveni Ramush Haradinaj, urdhër-arresti nga policia serbe. Reagon AAK

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës AAK, Ramush Haradinaj është ndaluar në Slloveni. Haradinaj është ndaluar gjatë kthimit pas vizitës zyrtare në Berlin, në aeroportin e Lubjanës, në Slloveni, në bazë të një fletë-arresti të lëshuar nga policia e Serbisë ne vitin 2006. Pas kësaj ka reaguar AAK, që e cilësuar këtë veprim ndërhyrje me qëllime…
Me shumë...

“Vuçiç tha se Kosova është Serbi, Rama e provokoi prapë”

Mediat serbe "Kurir" e "Blic" paralajmërojnë incident me delegacionin nga Kosova Serbia dëshiron marrëdhënie të mira dhe komunikim më të mirë me Shqipërinë, zhvillim dhe një infrastrukturë më të mirë mes dy vendeve. Kjo ka qenë deklarata e bërë nga kreu i qeverisë serbe, Aleksandar Vuçiç, për gazetën bulevardeske serbe “Kurir”, një platformë…
Me shumë...

Beg Rizaj u vra në Kumanovë, varroset si dëshmor në Kosovë

Ceremonia Ish-luftëtari i UÇK-së Ish-luftëtari i UÇK-së, Beg Rizaj, njëri nga shqiptarët që mbeti i vrarë në betejën me armë me policinë maqedonase dy javë më parë në Kumanovë, është nderuar nga ish-bashkëluftëtarët e tij për çlirimin e Kosovës si dëshmor. Pasditen e së dielës ishin me mijëra qytetarë që i dhanë lamtumirën e fundit të dielën…
Me shumë...

Mustafa: Shërbimet sekrete s’kishin dijeni

Reagimi Kumanova  Në një deklaratë për shtyp, Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, shpreh shqetësimin lidhur me ato që i quan “tendenca për manipulimin e opinionit se gjoja kryeministri ka pasur informacione nga AKI (shërbimi sekret), lidhur me ngjarjet që mund të ndodhnin në Kumanovë”. “Sigurojmë opinionin që, nëse Kryeministri i Republikës…
Me shumë...

Kosova pranë Botërorit 2018!

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zbulon se anëtarësimi me të drejta të plota në FIFA nuk është shumë larg Kombëtarja e futbollit të Kosovës mund të marrë pjesë në eliminatoret e Botërorit 2018. Këtë e ka konfirmuar presidenti i FSHF-së, Armand Duka, gjatë një interviste për "SuperSport", duke pohuar se ajo për të cilën flitej prej shumë kohësh…
Me shumë...