Labin e zhgënjen vendlindja e tij, del keq me vota (FOTO)

Këngëtari dhe ish-deputeti, Labinot Tahiri duket se këtë herë është dëshpëruar nga vendasit e vet pasi nuk e kanë votuar edhe aq shumë sa ka pritur. Labi dhe partia e tij e re AAK ka dështuar me vota në qytetin e Ferizajt, kjo parti ka arritur të pozicionohet si partia e katërt në qytetin e tretë më të madh në vend. Dobët me vota ka shkuar…
Me shumë...

Mbyllet numërimi në Kosovë, partitë paraprakisht “dakord”

Ka përfunduar numërimi i të gjitha votave të rregullta në të gjitha vendvotimet në Kosovë. Kjo është bërë e ditur përmes ueb-faqes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Në bazë të publikimit të këtyre të dhënave Lëvizja Vetëvendosje deri më  tani ka 202 mijë e 968 vota ose 25,49 për qind. Më pas është Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), e cila ka…
Me shumë...

Të bukura dhe të zonjat/4 vajzat nga Mali i Zi që po djegin një qytet të tërë në… (FOTO)

Katër vajza nga Mali i Zi, secila më e mirë se tjetra në fushën e lojës, por edhe secila më e bukur se tjetra dhe me bukurinë e tyre po ‘e djegin’ edhe qytetin e Istogut! Vërtet ia kanë shtuar shijen klubit të hendbollit Istogu, kampion dhe fitues i Kupës së Kosovës, njëherësh edhe Superligën e Kosovës e kanë bërë më joshëse edhe për shikuesit!…
Me shumë...

Zgjedhjet në Kosovë, raporti i BE: Fushatë e gjallë dhe konkurruese, zgjedhje transparente

"Zgjedhjet e parakohshme parlamentare ishin të administruara mirë dhe transparente", kështu nis raporti i Bashkimit Europian për procesin zgjedhor në Kosovë. Më këtë raport theksohet se procesi ishte i rregullt dhe vëzhguesit e EU-EOM e vlerësuan pozitivisht votimin dhe numërimin. "Fushata ishte e gjallë dhe konkurruese duke i lejuar…
Me shumë...

“Nëse fiton Albini do investoj 50 milionë euro”, a do e mbajë fjalën biznesmeni (VIDEO)

Menaxheri i shumë ndërmarrjeve të njohura, i cili ndër të tjera ka punuar edhe në Bloomberg e NYFIX, para zgjedhjeve kishte dalë në mbështetje të hapur ndaj Albin Kurtit, ku edhe kishte deklaruar se nëse Vetëvendosja e Kurtit i fiton zgjedhjet, do të kthehet të investojë në ekonominë e vendit mbi 50 milionë euro. E tashmë që “Vetëvendosja” i…
Me shumë...